Објавено на:

Не излегувајте од дома ако не морате! Пеколни температури до 42 степени утре!

t

Утре ќе биде сончево и многу топло.

Кон крајот на денот ќе има зголемена облачност, локално со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а ќе има и услови за изолирана појава на краткотрајно невреме. Минималната температура ќе биде во интервал од 14 до 24, а максималната ќе достигне од 34 до 42 степени. УВ=8

Во Скопје сончево и многу топло со мала облачност и со слаб ветер од променлив правец. Кон крајот на денот ќе има зголемување на облачноста и во делови од котлината услови за пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 19, а максималната ќе достигне до 39 степени.

Утре од ноќните часови и во следните денови времето ќе биде променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи. Локално ќе има појава на невреме со пообилен дожд, силни електрични празнења, силен ветер и појава на град. Температурите значително ќе се намалат, велат од УХМР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Метео: Понесете чадор- Нестабилно со пороен дожд

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео предупредување: Нестабилно време и обилни врнежи…

Денес времето ќе биде променливо облачно, од…

Метео: Видете какво ќе биде времето денес

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Студено време, облечете се потопло

Од УХМР јавуват дека времето денеска ќе…

Метео: Понесете чадор, следува дожд попладне

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…