Не му се допаднале одлуките: Тетовец нападнал фудбалски судија

t

Жител на Пирок нападнал фудбалски судија оти бил незадоволен од неговите одлуки на теренот, информираат од тетовската полиција.

На 26.03.2023 околу 15.00 часот, полициски службеници на СВР Тетово го привеле А.Т.(31) од тетовски Пирок, кој претходно, на фудбалски натпревар на кој настапил за екипата на Пирок, физички го нападнал главниот судија на натпреварот, незадоволен од негова одлука.

МВР го расчистува и документира случајот и на А.Т. ќе му биде изготвен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Полицијата најде дрога и странски државјанки на…

На 17.09.2023 во 01.10 часот, согласно претходно…

Тешка сообраќајна несреќа во Тетово: Мерцедес удри…

На 16.09.2023 во 15.55 часот било пријавено…

Две жени се повредени во сообраќајка, завршиле…

МВР извести дека вчера во 15.50 часот…

Ограбиле починат човек

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Е.Р.(26)…

Протест во Скопје од семејствата на загинатите…

Претставници на семејствата на 14 луѓе кои…