Објавено на:

Не работат само со лозје: Стебла канабис високи два метри пронајдени во Неготино

t

Полициски службеници од СВР Велес – Полициска станица Неготино вчера го лишиле од слобода Р.А.(44) од с.Пепелиште, неготинско.

Како што информираат од МВР, при претрес во неговиот дом и помошни простории, извршен со судска наредба од Основен суд Кавадарци, биле пронајдени и одземени 19 стебла од растението канабис со висина од 1,5 до 2 метри, една вреќа со лисја од канабис сатива и едно ќесе со лисја од канабис сатива.

Жителот на село Пепелиште бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Трагедија: Неготинец почина откако воз удри во…

На 08.09.2022 во 02.00 часот пријавено е…

Цели два часа се изживувал, вакви повреди…

Ќерката на 46-годишната жена од Неготино, која…

Трагедија во Неготино: Работник почина откако паднал…

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци…

Кривична пријава за неовластено пуштање во промет…

На ден 19.08.2022 година, Секторот за контрола…

Претрес на МВР во кумановско: Утврдени неправилности…

Полицијата во соработка со претставници на други…