Не сме само ние осудени да кркаме вето, нека си добијат и Финска и Шведска, да видите како сите ќе не сфатат сериозно!

t

Не сме само ние на светот осудени да кркаме вето, нека си добијат и Финска и Шведска и кажете однапред дека не е од нас, од Бугарија е, истакна Стевчо Јакимовски.

Решете си го проблемот со Бугарија во ЕУ, ние ќе го тргнеме ветото, ако не ништо. Ќе видите дека ќе се сменат работите, не Шарл Мишел, Бајден ќе дојде овде да моли.

Овој предлог го имам дадено пред неколку месеци и ни власт ни опоиција не реагира. Тие гледаат како да го пројдат народот нечесно, јас мислам дека народот гласаше да застанеме машки.

Јас да сум во влада ни 3 секунди не размислувам, вели Стевчо Јакимовски во денешното гостување во Само вистина на Канал 5 телевизија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Макрон ги потпиша протоколите за влез на…

Францускиот претседател Емануел Макрон ги потпиша протоколите…

Додик: Босна и Херцеговина не побара посебни…

Српскиот член на Претседателството на БиХ, Милорад Додик денеска…

НАТО развива посебен план за Босна и…

НАТО го информираше Министерството за надворешни работи…

Иранските власти уапсија Швеѓанец обвинет за шпионажа

Иранското Министерство за разузнавање во саботата соопшти…

Повеќе од половина од Србите се против…

Повеќе од половина од српските граѓани кои…