Објавено на:

НИЕ ВАКА ЖИВЕЕМЕ, А АКО НЕ ВИ ЧИНИ ОДЕТЕ НА НЕКОЈ ОСТРОВ: Додик им забранува на ЛГБТ-активистите да влегуваат во школите

t

Милорад Додик, претседателот на Република Српска, денеска ги упати припадниците на ЛГБТ-популацијата да ги населат островите.

– На ЛГБТ-активистите ќе им се забрани влез во образовните институции, да не ги пропагираат овие работи, да ги бришат таквите работи од учебниците. Мислам дека тоа го загадува јавниот простор и општествениот живот и дека треба да се елиминира. Јас сега одлучувам за тоа, можеби утре тие ќе ја преземат власта, па тие нека одлучуваат. Имате места, острови, ова е нашиот начин на живеење, одете таму – им порача Додик.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Милановиќ до Вучиќ: Косово е реалност и…

Хрватскиот претседател Зоран Милановиќ се осврна на…

Жена го копала тунелот во судот во…

Црногорската полиција идентификуваше жена која е осомничена…

(Видео) Зошто СДСМ не реагира и не…

Зошто СДСМ не реагира на работата на…

Ексклузивно: Детали за “Панорама”! Зошто расколот предизвикан…

Во врска со коментарите на социјалните мрежи…

(Видео) Мицкоски искористува жена под политички прогон…

Мицкоски искористува жена која е под политички…