Никогаш нема да го признаеме независно Косово! Вучиќ: Заборавете на тоа!

t

Знам какви се емоциите на луѓето и никој не мора да ми кажува за тоа. Знам што луѓето најмногу би сакале во гнев.

Мојата молба до сите е дека ние треба да бидеме доволно паметни и да бидеме тие што ќе носат одлуки, а не другите, без разлика колку тие се болни.

Потсетуваме, на северот на Косово и Метохија од рано утрово се случуваат драматични настани, а во градот Бањска одекнуваат истрели. Како што претходно објавија нашите репортери, Србите се преплашени и се затвориле во своите куќи, а сето тоа од страв што ќе им се случи поради хаосот што го направи Аљбин Курти.

Одговарајќи на новинарски прашања На новинарско прашање за лицемерното однесување на Меѓународната заедница, претседателот посочи дека лицемерието е нивното средно име. – Цело време бараа причина за ова. Притисокот врз Србија да го признае Косово е суштината. Да не зборуваме дека ни ја уништија војската. Мојата најважна порака е дека никогаш нема да го признаеме независно Косово.

Можете да не убиете сите. Србија никогаш нема да го признае независно Косово! Чудната креација што ја создадовте со бомбардирање…

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео)Германец газда не ти дава ни потта…

Синиша Вуковиќ бил сам, газда во своето…

Земјотрес во Србија: “Се разбудив, мама го…

Денеска во 9 часот и 47 минути…

50 евра празничен бонус за пензионерите во…

Албанските пензионери ќе добијат „празничен бонус“ во…

Скопјанец приведен поради палење на автомобил

На 03.12.2023 во 03.30 часот на подрачјето…