Николовски: Лешинарски и неодговорно е ВМРО-ДПМНЕ да чека редовни избори

t

Во вечерашната емисија на “Јади бурек”, Александар Николовски истакна дека ВМРО не смее да седи со скрстени раце и да биде нем посматрач на сите неуспеси кои ја следат оваа влада.
“Премногу е лешинарски и неодговорно ВМРО да седи со скрстени раце и да чека редовни избори. Треба да се интервенира и да се санираат штетите кои до сега се направени од владата. Мора да се интервенира во економијата, а ВМРО има целосен план за излез од економската криза”- изјави Николовски

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пороен дожд, грмежи, град и силен ветер:…

Подрачјето на земјава од утре до средината…

Што допре Свето Пивара се исуши: Како…

Феноменот Свето Јаневски, познат како Свето Пивара,…

ЕУ ја предупреди Албанија: Стоп на шемата…

Делегацијата на Европската унија во Тирана ја…

Важно соопштение од Народна банка: Раст на…

Во јули годинава според намената на кредитите…

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајка

На 18.08.2022 во 11.40 часот било пријавено…