Николовски: Цело ВМРО-ДПМНЕ ќе гласа за уставните измени и тоа до ноември!

t

Цело ВМРО-ДПМНЕ ќе гласа за уставните измени и тоа до крајот на ноември, вели новинарот Љубиша Николовски во денешното гостување во Смо вистина.

– Јас мислам дека до крај на ноември цело ВМРО-ДПМНЕ ќе гласа, потоа ќе оди на избори, двете партии ќе бидат во коалиција и тој што ќе добие повеќе пратеници ќе биде премиер и ќе има повеќе министри и слично и конечно ќе се формира едно македонско национално единство, вели Николовски.

Според него јасно е дека уставните измени мора да се поддржат за да се продолжи европскиот пат на Македонија, а Европската унија ќе најде начин како “да ги промени околностите” по желба на Мицкоски за да ги поддржи уставните измени.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Прекината хуманитарната акција за семејството Николовски…

Хуманитарната акција за семејството Николовски од Кратово…

(Документи)СКАНДАЛ ВО ВЕЛЕС: Местеле тендер за да…

Плодна е "љубовта" меѓу градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ…

ВМРО кворумска повторно заеднички со СДСМ и…

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ денеска заеднички изгласаа директор…

Апасиев: Честито на младите, широката коалиција СДС-ДПМНЕ…

Лидерот на Левица и пратеник во Собранието…

Богоев: Веќе се е јасно, во Македонија…

Потпретседателот на СДСМ Стефан Богоев во своја…