Објавено на:

Николов: Ме мачи поразот од Грузија ама во фудбалот се е можно

t

Македонскиот фудбалски репрезентативец Бобан Николов изјави дека го мачи поразот од Грузијците, но во фудбалот сè е можно.

Николов е свесен дека во фудбалот се возможни сите опции, а во септември ќе се обидат да слават против Грузија и Бугарија и со тоа да стигнат до посакуваното прво место.

„Ме мачи малку поразот од Грузија, но еве денес ремизираа. Во фудбалот сите опции се можни. Сега треба да се одмориме и во септември пак да се обидеме. Момците кои дебитираа одиграа одлично, врвни се како луѓе и заедно сме сплотени. Ние сме тука да им помогнеме да се вклопат“, вели Николов.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ