Објавено на:

Никој не знае зошто: Американски носач на авиони вплови во Јадранското Море

t

Ударната група на американскиот носач на авиони „Хари С.Труман“ денеска заплови во Јадранското Море, со постојана поддршка од воздух.
Носивоста на носачот „Хари С.Труман“ е до 90 авиони и околу 20 хеликоптери, објави порталот Кликс, наведувајќи дека сѐ уште не се знае која е причината за неговото пловење по Јадранското Море.
Носачот на авиони „Хари С.Труман“ е дел од американската 6-та флота со седиште во Неапол, Италија, пренесува Танјуг.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

НÈ ОЧЕКУВА ПЕКОЛНО ЛЕТО КАКВО ШТО НЕ…

Најпознатиот светски метеоролошки сервис AccuWeather објави летна…

НАТО е безбедно од Русија: Во секој…

Од почетокот на конфликтот во Украина, се…

ДЕДОТО НА ИЛИЈА БИЛ ВО ИНВАЛИДСКА КОЛИЧКА,…

Морничаво мирно е во населбата Атеница во…

ПОВРЕДЕН РУДАР СВЕДОЧИ ЗА ТРАГЕДИЈАТА ВО СОКОБАЊА:…

Директорот на Општата болница во Алексинац, д-р…

(Видео) Западот знаел за нападот на Украина…

На Твитер се појави видео од рускиот…