Објавено на:

Ништо од мирот – Украински амбасадор: Помина времето за преговори со Русија

t

Амбасадорот на Украина во Велика Британија, Вадим Пристајко, смета дека поминало времето за преговори меѓу Киев и Москва.

„Веќе ја поминавме таа фаза кога имавме можност да преговараме со нив и да бараме некои неутрални допирни точки“, рече Пристајко.

„Се разговараше и за прашањето за неутралноста на Украина како политички фактор и многу други опции. „Сега тие преговори се прекинати од очигледни причини“, додаде украинскиот дипломат.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Од Идризово веќе имало успешно бегство преку…

Група затвореници во скопскиот затвор „Идризово“ се…

Анкета: Половина од Американците сметаат дека истрагата…

– Околу половина од Американците веруваат дека…

Денес се празнуваат Светите четириесет маченици во…

Сите овие беа војници во римската војска,…

Метео: Променливо време со сончеви периоди

Променливо облачно со сончеви периоди. Претпладне во…

Припадници на затворската полиција од Идризово знаеле…

Се истражува дали затворски службеници биле вклучени…