Објавено на:

Ништо од мирот: Украински командант најави нова контраофанзива

t

Командантот на украинските копнени сили Олександр Сирски изјави дека неговите сили наскоро ќе започнат контраофанзива.

Сирски рече дека членовите на руската паравоена група Вагнер, кои биле во првите борбени редови на руските сили во Украина, „снемува сила“, пренесува „Гардијан“.

„Набрзо ќе ја искористиме оваа можност, како што направивме претходно во близина на Киев, Харков и Купјанск“, рече Сирски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ништо од мирот: Украински командант најави нова…

Командантот на украинските копнени сили Олександр Сирски…

Кина ја поддржа Русија за спроведување истрага…

Пекинг стана коавтор на нацрт-резолуцијата на Москва…

Европската унија со остра осуда на заканите…

Европската унија (ЕУ) денеска ги осуди заканите…

Браво ќе ни кажат: Македонија е четврта…

Министерот за надворешни работи на Македонија, Бујар…

Ќе ви се слоши: Светска банка пресмета…

Цената на обновата на Украина од руската…