Објавено на:

Ни доаѓа невреме: Од ноќеска пороен дожд со силен ветер, можна појава на град

t

Од УХМР известуваат дека под влијание на циклонска активност ноќеска од запад ќе се прошират врнежи од дожд, а од утре до сабота времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со повремен дожд. Утре на повеќе места ќе дува засилен јужен ветер (над 60 км/час).

Особено нестабилно ќе биде во петок кога ќе има појава на локално невреме со пороен дожд, грмежи, силен ветер и услови за ретка појава на ситен град. Од недела ќе се задржи променливо облачно и посвежо време со повремени локални врнежи од дожд.

Вкупната количина на наврнат воден талог до сабота локално ќе надмине 30 л/м2.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Токио бара извинување од Москва за апсењето…

Јапонскиот министер за надворешни работи Јошимаса Хајаши…

Европратеници: Нема ЕУ за Србија ако не…

Дел од пратениците во Европскиот парламент сметаат…

(Фото) Претрес во Битола: Пронајден хероин, приведен…

На 26.09.2022 во Битола, полициски службеници од…

Шведска делегација оди во Турција: Ќе преговараат…

Делегација на шведското Министерство за правда ќе…

Десподов: Ова не е само наша, туку…

Кирил Десподов, стрелецот на бугарскиот гол против…