Објавено на:

Нова дојава за бомба на летот Москва-Белград: Авионот се врати на аеродромот Шереметјево

t

Непознато лице испратило дојава за експлозивна направа која наводно била поставена во авион кој летал на релација Москва-Белград.

„Пристигна анонимна дојава за поставен експлозив на летот JU650“.


Подоцна беше објавено дека авионот успешно слетал на Шереметјево.

Во 11:39 часот (московско време) авионот слета на аеродромот Шереметјево, нема повредени“.

Бомбашки тим во моментов го прегледува леталото.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Следната недела разговор меѓу Вучиќ и Путин,…

Претседателите на Русија и Србија, Владимир Путин…

ПОЛНИ ВРЕЌИ СО ГРАНАТИ СРЕДЕ ШИПКОВИЦА: Експлозивните…

Вчера околу 11.00 часот во Полициското одделение…

Вучиќ: Мојата работа е да се грижам…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, истакна дека…

Орбан предупредува: Европа ќе има тешка зима,…

Премиерот на Унгарија Виктор Орбан денеска во…

(Фото) Партијата на Каракачанов протестира против кревање…

Во Кресна најавен е широк национален протест…