Објавено на:

Нова дојава за бомба на летот Москва-Белград: Авионот се врати на аеродромот Шереметјево

t

Непознато лице испратило дојава за експлозивна направа која наводно била поставена во авион кој летал на релација Москва-Белград.

„Пристигна анонимна дојава за поставен експлозив на летот JU650“.


Подоцна беше објавено дека авионот успешно слетал на Шереметјево.

Во 11:39 часот (московско време) авионот слета на аеродромот Шереметјево, нема повредени“.

Бомбашки тим во моментов го прегледува леталото.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Захарова: Нека побараат од Украина да им…

Британските власти треба да бараат од украинската…

(Видео) Најмалку осум лица ранети истрелување во…

Најмалку осум лица се ранети во истрелување…

Захариева: Западот го дели светот на оние…

Западните земји се уште имаат колонијален однос…

(Во живо) Тешка сообраќајна несреќа во Радишани

Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва околу…

Шокантно тврдење на Ненад Чанак: Русија планира…

Според политичарот од Војводина, Москва би го…