Објавено на:

Нова драма во ЕУ – Орбан со ВЕТО: Унгарија нема да го поддржи ембаргото на рускиот гас и нафта

t

Унгарија нема да поддржи никакви санкции за руската нафта и гас, изјави денеска министерот за надворешни работи Петер Сијарто, повторувајќи го ставот на унгарската влада по тоа прашање.

„Испораките на руски гас во Унгарија пристигнуваат без никакви прекини“, изјави Сијарто на брифинг со новинарите во видеообраќање на неговиот фејсбук-профил, по разговорот што го имаше со неговиот турски колега во Анкара, пренесе „Ројтерс“.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Захарова: Нека побараат од Украина да им…

Британските власти треба да бараат од украинската…

(Видео) Најмалку осум лица ранети истрелување во…

Најмалку осум лица се ранети во истрелување…

Захариева: Западот го дели светот на оние…

Западните земји се уште имаат колонијален однос…

(Во живо) Тешка сообраќајна несреќа во Радишани

Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва околу…

Шокантно тврдење на Ненад Чанак: Русија планира…

Според политичарот од Војводина, Москва би го…