Објавено на:

Нова пратка од 80 тони мyниција пристигна во Украина

t

Уште една пратка муниција од Соединетите Американски Држави пристигна во Украина со авион, соопшти денеска украинскиот министер за одбрана, Алексеј Резников.

Министерот за одбрана на „Твитер“ напиша дека ова е десетта пратка, пренесува ТАС С.

Пристигнаа уште 80 тони муниција за украинските вооружени сили“, прецизира Резников.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Лавров ги спореди САД со Хитлер: И…

Соединетите Американски Држави денеска го потчинија целиот…

Официјално: Думата гласаше ЗА влегување на Доњецк,…

Руската Државна Дума предмалку изгласа ратификација на…

Се сретнаа првите дами на Турција и…

Турската прва дама Емине Ердоган во Истанбул…

Поранешниот шеф на ЦИА се закани: САД…

Соединетите Американски Држави и нивните сојузници ќе…

Зеленски јавно ѝ се заблагодари на Македонија…

Украинскиот претседател, Володимир Зеленски преку објава на…