Објавено на:

Нова пратка од 80 тони мyниција пристигна во Украина

t

Уште една пратка муниција од Соединетите Американски Држави пристигна во Украина со авион, соопшти денеска украинскиот министер за одбрана, Алексеј Резников.

Министерот за одбрана на „Твитер“ напиша дека ова е десетта пратка, пренесува ТАС С.


Пристигнаа уште 80 тони муниција за украинските вооружени сили“, прецизира Резников.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

НОВ ВООРУЖЕН НАПАД ВО САД:  Загинаа шест, а…

Најмалку шест лица загинаа, а повеќе од…

Украинците во Доњецк чекаат оружје

По падот на регионот Луганск украинските вооружени…

Ковачевски го честиташе Денот на независноста на…

САД веќе 30 години се наш долгогодишен…

Зеленски бара 100 милијарди евра за обнова…

„Закрепнувањето на Украина е најголемиот придонес за…

Путин нема да испрати честитка до Бајден…

Руискиот претседател Владимир Путин годинава нема му…