Нова трагедија во Србија: Двајца мажи изгореа во пожар

t

Две лица загинаа во пожар што рано утринава избувна во Петроварадин во Нови Сад

Засега не се знае идентитетот и возраста на жртвите, а се знае само дека се работи за двајца мажи.

Полицијата и обвинителството истражуваат

На местото на настанот биле пронајдени две јагленосани тела.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вучиќ ја зголемува социјалната помош за над…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска изјави…

Вучиќ не верува дека Србија ќе стане…

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека не…

САД ја поздравуваат нормализацијата на односите меѓу…

 Портпаролката на Советот за национална безбедност на…

Германската влада до честитики за Косово и…

Портпаролот на германската влада Штефен Хебстрајт посочи…

Договорот од Охрид е гаранција за мирот…

Албанскиот претседател Бајрам Бегај ја поздрави, како што наведува…