Објавено на:

Нова трагедија: Почина градежен работник од Зајас

t

На 06.07.2022 во 17.40 часот во ОВР Кичево било пријавено дека Ј.Е.(24) од кичевското село Зајас, при изведување градежни работи со градежна машина во двор сопственост на Н.Г.(69) од селото Србица, паднал и се здобил со тешки телесни повреди, по што починал во болницата во Тетово.

Увид бил извршен и по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на семејството.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вознемирувачко: Семејно куче раскасало тримесечно бебе –…

Британски родители се обвинети за смртта на…

Трагедија: 72 годишен кавадарчанец паднал од тераса…

Кавадарчанец на возраст од 72 години починал…

Полиција упадна во куќа во Зајас!

На 29.10.2022 околу 19:00 часот, врз основа…

(Видео) Трагедија во Турција: Во експлозија во…

Голем број рудари останаа заробени под земја…