Новиот министер за здравство утре оди на трета доза вакцина

t

Министерот за здравство, д-р Беким Сали утре (петок, 28.01) во 13 часот ќе се вакцинира со трета доза вакцина против коронавирус, во рамки на заедничката акција со студентите на Медицински, Стоматолошки и Фармацевтски факултет.

Станува збор за иницијатива на студентите од овие факултети, во насока на промоција на имунизацијата како најдобра јавноздравствена превентивна мерка.

Настанот ќе се одржи во просториите на Економски факултет при УКИМ, со почеток во 13 часот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во Србија изработен просторен план за гасна…

Во Србија е изработен и ставен на…

Грчки овци изеле околу 100 килограми медицински…

Стадо овци изеле речиси 100 килограми канабис…

Азербејџан и се извини на Русија за…

Претседателот на Азербејџан Илхам Алиев му се…

Приведен дилер од тетовско, при претрес пронајдена…

На 20.09.2023 во 18.50 часот во тетовско…

Маските се враќаат во Македонија, комисијата за…

Комисијата за заразни болести на денешниот состанок…