Објавено на:

Нови дојави за бомби во Белград: На мета студентски домови и трговски центри

t

Три трговски центри, четири студентски домови, Музејот на Југославија и некои други објекти во центарот на Белград денеска добиле дојава за бомби, јави допсиникот на МИА од Белград.

Бомби денеска била пријавена во трговскиот центар Ада мол -Галерија, БИГ Раковица, како и во Бео шопинг трговскиот центар, соопштија од Министерството за внатрешни работи,по што сите вработени и посетители се евакуирани.

По дојавата дека во студентските домови „Студентски град“, „4 април“, „Слободан Пенезиќ“ и „Вера Благојевиќ“ во Белград биле поставени бомби, припадниците на МВР излегле на терен и по детална проверка на антидиверзантските екипи било утврдено дека пријавите за поставените бомби се лажни, соопштија од Министерството за образование.

Од истите причини денеска беше евакуиран и Музејот на Југославија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нема мир во Србија: Дојави за бомби…

Полицијата во српскиот град Крагуевац добила дојави…

(Видео) Езера во Белград: Големо невреме направи…

Силни и обилни врнежи пропратени со грмежи…

Татко на две деца се разенесе со…

Во српскиот град Ниш, татко на две…

Пронајдена неексплодирана бомба во Охридското езеро!

Во водите на Охридското езеро, на охридското…

Убиецот на поранешниот јапонски премиер се обидел…

Човекот обвинет за убиството на поранешниот јапонски…