Објавено на:

Нови дојави за бомби во повеќе од 100 училишта низ Србија

t

Нови дојави за бомби во повеќе од 100 училишта низ Србија.

Според министерството за образование, пријавите пристигнале на и-маил адресите на 134 основни училишта на територијата на Нови Сад, како и во некои училишта во Пирот, Ниш, Бабушница, Власотинце, Лебане и Куршумлија“, каде на учениците им е наложено дека наставата ќе се одвива онлајн.


Медиумите потсетуваат дека ова е продолжение на серијата дојави за бомби во Србија. Пред два дена бомба била пријавена во Клиничкиот центар во Војводина по електронска пошта, но немало потреба од евакуација.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

БОМБА: Бугарија спрема вето и нова историја…

Бугарија, охрабрена од поддршката што ја добива…

Кога Србија ќе влезе во ЕУ ќе…

Српската министерка за евроинтеграции, Јадранка Јоксимовиќ, изјави дека кога…

Кој сака војна на Балканот? Вулин: На…

Министерот за внатрешни работи Александар Вулин денеска…

Брнабиќ: Приштина продолжува да се изживува со…

Премиерката Ана Брнабиќ рече дека последните одлуки…

Бугарско здружение организира тура низ јужна Србија…

„Патека на 41. пешадиски полк – март…