Објавено на:

Нови закани за поставени бомби во Бугарија

t

Повторно закани за бомби во Бугарија.

По неколкудневните прекини околу изборите, денеска повторно пристигнаа вакви дојави, открива „Бугарија ОН ер“.

Поради закана од бомба, евакуирани се учениците и наставниците од 25-то основно училиште „Д-р Петар Берон“ во градското подрачје „Красно Село“.

Полицајците го пребаруваат училиштето, што е втор пат за неколку дена да се пријавува бомба. Учениците за прв пат беа евакуирани минатиот четврток.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

“Мост” го улови бугарскиот амбасадор во Албанија:…

Продолжува бугарската пропаганда за асимилација на Македонците…

Земјоделците во Бугарија ќе блокираат патишта и…

Во Бугарија денеска почна националниот протест на…

Бугарија во паника: Пронајден дрон, не се…

Модуларна формација за отстранување муниција од поморската…

Бугарски генерал го подбра бугарското разузнавање: Зарем…

Бугарскиот генерал Атанас Атанасов, кој воедно е…

Јотова се надева дека “Македонија ќе ги…

„Мора да се искористат сите напори на…