Нови 126 случаи на корона вирус, нема починати лица

t

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 2.152 тестови, а регистрирани се 126 нови случаи на КОВИД-19. Од вкупниот број на позитивни (126), регистрирани се 19 реинфекции.

Регистрирани сe 152 оздравени пациенти, а во текот на изминатите 24 часа, не се регистрирани починати лица.

Досега во земјата се направени вкупно 1.994.836 тестирања на КОВИД-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 308.516, бројот на оздравени пациенти е 298.251, на починати е 9.261, а бројот на активни случаи изнесува 1.004.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Владата денеска одлучува дали ќе имаме поевтини…

Владата денеска треба да донесе одлука за…

Дневен хороскоп за 26 септември 2023

Oвeн Дeнec имaтe виcoĸ живoтeн пoтeнциjaл. Heмa…

Маричиќ се надева: Реално е да очекуваме…

Заради изборите во Европскиот Парламент постојат повеќе…

Бербок: Германскиот народ продолжува да ја поддржува…

Во интервју за Си-ен-ен на Генералното собрание…

Русиja соопшти дека соборилa украински дронови над…

Руските единици за противвоздушна одбрана доцна синоќа…