Ново големо поскапување на цените на горивата

t

Како и секој работен понеделник, така и овој напладне, Регулаторната комиија за енергетика ќе ги соопшти новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ.

Претходната недела, Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) одлучи да поскапат горивата и тоа дизелот за денар и половина, а бензините за денар. Со ова, моментално еуросупер БС-95 се продава по цена од 76,5 денари, Еуросупер БС-98 по цена од 78,5 денари, а дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство се 69 денари за литар. Малопродажната цена на Мазутот чини 42,827 денари за килограм.


После денешниот состанок на РКЕ, ќе има нови цени на горивата, при што дополнително ќе информираме во текот на денот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бугарите ги подбраа властите: Поради прекуокеански морони…

Предупредувањето на руското Министерство за надворешни работи…

“Не е бензино скап, вие сте глупи,…

Денеска Регулаторната комисија за енергетика и водни…

РКЕ ЈА ЗАТВАРА БЕГ: Скопјани ќе се…

Регулаторната комисија за енергетика е во процедура…

Белгискиот премиер доби 100.000 потписи за намалување…

Белгиските политичари поднесоа петиција до кабинетот на…

Почна ценовниот шок: Денеска поскапеа лебот, горивата,…

Од денеска престануваат да важат дел од…