Ново поскапување?! РКЕ денеска одлучува за цените на горивата

t

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе одлучува за новите цени на горивата.

Минатата недела РКЕ одлучи цените на бензините, дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство да не се менуваат.

Цената на мазутот се намали за 1,000 ден/кг и изнесува 54,291 ден/кг.

Ова се актуелните цени на горивата:

– Моторен бензин – ЕУРОСУПЕР БС – 95 – 110,00 (денари/литар)
– Моторен бензин – ЕУРОСУПЕР БС – 98 – 112,00 (денари/литар)
– Дизел гориво – ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) – 110,00 (денари/литар)
– Масло за горење – Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) – 107,00 (денари/литар)
– Мазут М-1 НС – 54,291

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Врие и во Албанија: Опозицијата обвини дека…

Партијата на поранешниот албански претседател Илир Мета,…

Добра вест: Намалување на цените на горивата…

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги…

Добра вест: Од полноќ поевтинува дизелот

Дизелот од вечерва на полноќ ќе се…

Поевтинуваат дизелот и бензините од полноќ

Состанокот заврши, РКЕ реши бензините и дизелот…

Добра вест: Се намалува цената на дизелот

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги…