Објавено на:

Ново пукање во Америка: Влегол на забава со пушка и пукал во гостите, жена извадила пиштол и го убила

t

Наоружана жена го усмрти мажот кој пукаше во гостите на една забава во Западна Вирџинија.
Во соопштението на полицијата стои дека жената која и самата била гостин на забавата со својата реакција стопирала потенцијален масакар, бидејќи извадила пиштол и го убила напаѓачот кој отворил оган со полуавтоматска пушка.
Портпаролот на полицијата Тони Хејзелт изјави дека брзата реакција на жената спасила многу животи.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Девојка нападната на бензинска пумпа во Аеродром

На 21.06.2022 во 20:50 часот во Полициската…

Хорор во Прилеп: Ја нападнал и расекол…

47-годишен прилепчанец ја нападнал со нож неколку…

Драма во Штип: Маж нападнат пред угостителски…

На 05.06.2022 во 06:30 часот Д.Т.(35) од…

Кумановец приведен откако физички ја нападнал својата…

Четириесет и осумгодишен кумановец вчера физички ја…

Вработени како обезбедување вршеле изнуда со мачета…

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје…