Објавено на:

Ново пукање во Америка: Влегол на забава со пушка и пукал во гостите, жена извадила пиштол и го убила

t

Наоружана жена го усмрти мажот кој пукаше во гостите на една забава во Западна Вирџинија.
Во соопштението на полицијата стои дека жената која и самата била гостин на забавата со својата реакција стопирала потенцијален масакар, бидејќи извадила пиштол и го убила напаѓачот кој отворил оган со полуавтоматска пушка.
Портпаролот на полицијата Тони Хејзелт изјави дека брзата реакција на жената спасила многу животи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Иранските медиуми го поздравија нападот на посателот…

Неколку тврдокорни ирански весници деновиве насобраа пофалби…

Малолетничка повредена со остар предмет на Плоштадот…

Денеска во 02.50 часот во Полициска станица…

Драма во Тетово: Маж и жена физички…

„На 29.07.2022 во 12.45 часот во СВР…

ЕУ го осуди вчерашниот напад во Ирак

Дипломатската служба на ЕУ го осуди вчерашниот…

Украинците во паника: Стравуваат од нов силен…

Украина очекува нов напад на руските копнени…