Објавено на:

Ново Село без вода

t

Без вода денеска ќе бидат корисниците од Ново Село, информираат од ЈП „Водовод и Канализација”.

Прекинот на водоснабдувањето е поради уличен дефект ф-100мм на улица 4 број 44 – Ново Село и ќе трае до завршување со санација на дефектот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мелничарите предупредуваат: Народот ќе остане без леб…

По лавината реакции во јавноста околу поскапувањето…

Македонски средношколци се враќаат со три медали…

На 34. Интернационална олимпијада по информатика (ИОИ…

Фуере: Бугарија се однесува како колонијална сила,…

Охридскиот договор го издржа предизвикот на времето,…

НА ДЕНЕШЕН ДЕН: 13 август е еден…

Тринаесетти август, во нашата историја е запишан…

Петре Шилегов знаел за рамковните вработувања во…

Отстранувањето на речиси 40 лица од платниот…