Нов земјотрес во Албанија рано утрово

t

Земјотрес со јачина од 3,7 степени според Рихтер, е регистриран утрово во Албанија, а се почувствувал и во јужните делови на Црна Гора.

Потресот е регистриран во 5:08 часот со епицентар 23 километри североистично од Тирана. Земјотресот бил на длабочина од 8 километри.

Земјотресот не предизвикал материјална штета.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Се сретнаа двајца од тројцата премиери Албанци…

Косовскиот премиер Албин Курти, кој денеска е…

И Албанија старее: Повеќе од половина од…

Албанија старее откриваат последните податоци. Денес повеќе…

Вархеји: Членството на Албанија во ЕУ е…

Комесарот за добрососедска политика и проширување Оливер…

Руска блогерка обвинета за шпионажа бара азил…

Руската блогерка Светлана Тимофеева (34), која беше…

Албанија ќе ѝ врати на Македонија незаконски…

Незаконски изнесени икони од Македонија кои завршиле…