Објавено на:

Нов земјотрес во Хрватска

t

Околу полноќ сеизмолозите од Хрватската сеизмолошка служба забележаа слаб земјотрес со епицентар кај Маркушевац во Загреб.

Јачината на земјотресот бил 2,8 степени според Рихтеровата скала, јави агенцијата Хина.


Земјотресот бил почувствуван во потесното епицентрално подрачје, извести Сеизмолошката служба.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Димитров: На крајот сите ќе бидеме губитници,…

За било какво насилство нема оправдување. Протестите…

Граѓаните гневни: Ковачевски и Османи видовити, секоја…

Не стивнуваат обвинувањата кон власта дека провокациите…

СДСМ без срам и перде се јавија…

„Вечерва граѓаните беа сведоци на нови инциденти…

(Фото) Најнов извештај од МВР: 47 полицајци…

47 поврдени полицајци, 11 потешко, 2 посериозно,…

Забрчанец за денешните протести: Вергините, маските и…

„Вергините, маскираните и русјаците ни ја палат…