Објавено на:

Нов земјотрес во Хрватска

t

Околу полноќ сеизмолозите од Хрватската сеизмолошка служба забележаа слаб земјотрес со епицентар кај Маркушевац во Загреб.

Јачината на земјотресот бил 2,8 степени според Рихтеровата скала, јави агенцијата Хина.

Земјотресот бил почувствуван во потесното епицентрално подрачје, извести Сеизмолошката служба.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Поради Отворен Балкан: 30.000 Македонци и Албанци…

Наскоро, граѓаните на Србија, Северна Македонија и…

Од утре пороен дожд: Конечно ќе здивнеме…

Под влијание на влажна и нестабилна воздушна…

Македонците во светот бараат извинување од Ескобар:…

Обединетата Македонска Дијаспора (ОМД), водечка организација на…

Левица удри по министерот за правда! –…

Скандалозен е молкот и немањето реакција на…

(Видео) Бајден не може да си ја…

Американскиот претседател Џо Бајден се обиде да…