Нов земjoтpec во Скопје

t

Утринава е почувствуван нов земјотрес. Според првичните инфомации епицентарот бил на 12 километри од Скопје со 2,5 степени според Рихтер.

Земјотресот се случил во 09:09 часот.

Земјотресот бил на длабочина од 10 километри, а епицентарот е во Студеничани.

Скопјани сведочат дека пред да затресе се слушнала бучава.

Изминативе денови имаше серија на земјотреси во Македонија од кои најсилниот беше во Битола кој предизвика помала материјална штета.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Рекордна посета на Зоолошката градина за овој…

Зоолошката градина во Скопје денес ја посетија…

Арсовска: Се решава проблемот со јавниот превоз…

Во врска со проблемите со јавниот превоз…

Координирана вандалска акција? За една вечер запалени…

Десетина контејнери се запалени вечерва на булеварот…

(Фото галерија) Скопје и годинава на традиционален…

Православните верници ширум Македонија и во Скопје…

Акција на МВР во Скопје: Пронајдена дрога,…

Полициски службеници од СВР Скопје – Единица…