Нов раст на рубљата во однос на доларот и еврото денеска

t

Рубљата умерено поскапе во понеделникот во однос на странските валути: доларот падна на 55,63 рубљи, еврото на 58,85 рубљи, следуваат од податоците на Московската берза.


Курсот на доларот со порамнувања во 19.00 часот по московско време (за затворање) изгуби 78 копејки, што изнесува 55,63 рубљи, еврото симболично падна за 1 копејка, на 58,85 рубљи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Фајненшл Тајмс: Инвеститорите го избегнуваат доларот

Менаџерите со средства овој месец ги продаваат…

Доларот ослабе, цените на нафтата пораснаа

Во Азија цените на акциите се зголемија,…

ЕУ повторно во должничка криза?

Долговите во земјите-членки на ЕУ се превисоки,…

Кинескиот Јуан го помина Еврото во волумен…

Кинескиот Јуан го помина Еврото во волумен…

(Фото) Еврото тоне како сидро во волуменот…

Оваа година Еврото како валута го достигна…