Нов раст на рубљата во однос на доларот и еврото денеска

t

Рубљата умерено поскапе во понеделникот во однос на странските валути: доларот падна на 55,63 рубљи, еврото на 58,85 рубљи, следуваат од податоците на Московската берза.


Курсот на доларот со порамнувања во 19.00 часот по московско време (за затворање) изгуби 78 копејки, што изнесува 55,63 рубљи, еврото симболично падна за 1 копејка, на 58,85 рубљи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Првпат во историјата: Кинескиот јуан го надмина…

За прв пат во историјата: Кинескиот јуан…

Благ пад на вредноста на доларот и…

Доларот падна втор ден по ред, a…

Курсна листа на НБРМ: Видете колку чинат…

Според средната курсна листа на Народната банка,…

Русите задоволни: Еврото падна под 57 рубљи

Рубљата продолжува да зајакнува во однос на…

Падот на еврото може да предизвика дополнително…

Падот на еврото на ниво под еден…