Нов силен земјотрес во Турција!

t

Силен земјотрес со јачина од 4,6 степени според Рихтеровата скала ја погоди Турција.

Според податоците на EMSC, земјотресот се случил во 10:22 часот во близина на Кахраманмараш.

Земјотресот е регистриран на длабочина од седум километри, а засега нема информации за штети.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Турција: „Сериозни последици“ доколку Израел се обиде…

Турските разузнавачи ги предупредија Израелците дека ќе…

Столтенберг бара Турција да го одобри членството…

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска…

Турција се подготвува за првиот лет на…

Анкара – Турција се подготвува да ја заврши…

Земјотрес ја стресе Македонија утринава

Земјотрес утрово е регистриран во Македонија. Според…

​Турција ги зголеми каматните стапки на 40…

Зголемувањето на каматните стапки на турската централна…