Објавено на:

Норвешка испрати 100 ракетни системи Мистрал во Украина

t

Норвешка испрати 100 ракетни системи Мистрал во Украина како одговор на барањето на Киев за различно оружје, соопшти Министерство за одбрана во Осло.

Украинскиот претседател Володимир Зеленски претходно побара од Осло да испрати оружје во неговата земја, вклучувајќи противбродски ракети Харпун и мобилни противвоздушни ракетни системи НАСАМС.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Какво ќе биде времето до петок?

Под влијание на влажна и нестабилна воздушна…

Аргентина е пред банкрот

Статистичката рејтинг агенција Фич го намали рејтингот…

ИНТЕР НАЈДЕ ЗАМЕНА ЗА ЛУКАКУ: Во Милано…

Интер е заинтересиран и за Роберто Фирмино.…

(Видео) Груевски да не излезеше од Македонија…

Мирка Велиновска вечерва во вонредната епизода на…

Велс ги расплака Хрватите буквално во –…

Фудбалерите на Хрватска одиграа само нерешено на…