Објавено на:

НОЌТА ЈА ПОМИНАЛА ВО ЗАТВОР: Познатата српска пејачка уапсена на аеродромот во Цирих и депортирана во Србија

t

Сртпската пејачка Јана Тодоровиќ е уапсена на аеродромот во Цирих бидејќи немала дозвола за пеење, по што била депортирана во Србија. Пејачката веднаш проговори за незавидната ситуација во која се нашла.

– Па, се случува и тоа… Се случи такво нешто, има некоја вистина во тоа. Сега слетав на едно место и барам хотел, добро би било прво „да дојдам при себе“, да се смирам, па да коментирам – вели Јана.

Како што пишува Express.ba, пејачката наводно ја поминала ноќта во затвор пред да биде вратена назад во Белград со првиот лет. На прославата Јана требаше да настапи заедно со Љуба Аличиќ. Но, организаторите веднаш најдоа решение и најдоа замена и наместо неа пееше младата Емина Туфо.

Јана требало да настапи заедно со Љуба Аличиќ, но бидејќи не се појавила на прославата, колегата јавно ја прозвал. Тој на почетокот на својот настап ги поздрави присутните и ја коментираше ситуацијата со својата колешка Тодоровиќ.

– А Јана нека се срами што не дојде, рече тој пред да почне да пее. Ваквите зборови денеска ги искоментира и пејачката.

– Ништо не земам здраво за готово. Можеби му излетало, можеби не мислел така, а можеби некој го наговорил да каже нешто такво, иако вистината е дека нема пет години да го убеди некој, но имам супер пријателски однос со Љуба и го почитувам како колега. Јас пораснав слушајќи ги неговите песни и немам ништо против него, дури и да кажал нешто такво, му простувам. Сигурно не бил злонамерен – заклучи Јана Тодоровиќ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

НОЌТА ЈА ПОМИНАЛА ВО ЗАТВОР: Познатата српска…

Сртпската пејачка Јана Тодоровиќ е уапсена на…

Пендаровски во работна посета на Белгија

Претседателот Стево Пендаровски од денеска до 23…

Шолц: Обуката на украинските пилоти на Ф-16…

Германскиот канцелар Олаф Шолц рече дека потенцијалните…

Родителите на учениците од ОУ „Владислав Рибникар“…

Како стои во соопштението, повеќе од 150…

Тухел: Не знам што се случи, ова…

Баерн Минхен денеска загуби на домашен терен…