Нè „ослободија од режимот“ за да ја ограничат слободата на говор: Новинарите на настани само со ковид-сертификати

t

Владата вчера го дополни протоколот за организирање на настани со медиско присуство, а измените се однесуваат на следењето на настани од страна на новинарите и медиумските работници.

„Задолжително е поседување на ковид сертификат за примени две дози на вакцини или потврда за прележан ковид не постар од 45 дена од денот на прележувањето“, соопшти владиниот портпарол Мухамет Хоџа.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Над 100 новозаразени од ковид вчера

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје,…

ЗНМ и ССНМ бараат посебно одделение во…

Претседателот на Здружението на новинарите на Македонија…

Инфомакс е, и ќе биде редакција на…

Во вечерашното издание на "Teшки муабети" се…

Ковид амнестија: Во Русија нема да се…

Московските власти ќе престанат да бараат исплата…

Германија со одлична вест за гастербајтерите, се…

Германскиот министер за здравство, Карл Лаутербах денеска…