Објавено на:

Обвинителството вечерва ќе ја сослуша поранешната претседателка на Врховниот суд на Црна Гора

t

Меденица во зградата на Врховниот суд се очекува да биде сослушана.

Поранешната претседателка на Врховниот суд на Црна Гора Весна Меденица вечерва ќе биде на распит во Специјалното државно обвинителство (СДТ) во Подгорица, каде околу 20 часот беше приведена од Клиничкиот центар на Црна Гора.

СДТ ја сомничи Меденица за сторени две кривични дела – создавање на криминална организација и противзаконско влијание, што се однесува на деловните врски на нејзиниот син со позната подгоричка фирма.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Русковска, Трајчева и Јосифоска денеска беа сослушани…

Обвинителките Вилма Русковска, Ивана Трајчева и Елизабета…

Русија нема да присуствува на сослушувањето на…

Русија денеска одби да присуствува на сослушувањето…