Обдукција ќе утврдува како починала 83-годишната жена од Струмица

t

Телото на 83-годишната старица која вчера попладне беше пронајдена мртва во куќа на улицата „Димитар Цветинов“ во Струмица е предадено на обдукција за да се утврдат причините за смртта.

Куќата во која е пронајдено безживотното тело на старицата се уште ја обезбедува полицијата, а од ОЈО Струмица засега само потврдуваат дека е извршен увид и дека по завршувањето на обдукцијата ќе се знае дали се работи за насилна или природна смрт.

Соседите забележале дека вчера во куќата на старицата најпрвин дошло возило на Итната помош, а набргу потоа и полиција која го обезбедила местото и го забранила движењето по овој дел на улицата.

-Друго не забележавме. Ја познаваме починатата. Се работи за многу добра жена, а како починала не знаеме, велат соседите.

Инаку, како што информираа вчера од полицијата смртта на старицата била пријавена од страна на медицинските служби.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кој рече дека земјоделието не е исплатливо?…

Во земјоделските пластеници на 48-годишен струмичанец полицијата…

(Видео) Струмица како Венеција: Градот плови по…

Големо невреме проследено со град и грмотевици…

Костадин Костадинов и неговата девојка маскирани како…

Атанас Костуранов и Катерина Јовановска се избрани…

Струмичанец ќе одговара за објава на Фејсбук

СВР Струмица поднесе кривична пријава против З.С.(34)…

(Видео) Црни облаци чад: Горат депонија и…

Пожар избувна денеска на пладне кај Струмица…