Објавено на:

Обид за атентат на помошникот министер за внатрешни работи на Луганск

t

Помошникот министер за внатрешни работи на Луганската Народна Република, Виталиј Кисељов изјави дека имало обид за атентат врз него.

Тој исто така рече дека Киев се повеќе користи „терористички методи на војување“ и како пример ги наведе обидите за атентат врз градоначалниците на Мелитопол, Запорожје, Мариупол и Лисичанск.

„Се организираат атентати против водачите на таканаречената „руска пролет“, врз луѓе кои имаат визија. Тоа се многу опасни луѓе од аголот на Киев и украинските власти ќе ги искористат сите методи за да ги отстранат. Сепак, ќе истраеме и ќе победиме“, додаде Кисељов.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вашингтон Пост: СБУ го организираше убиството на…

Вашингтон Пост цитирајќи изјави напишаа дека за…

(Фото) Обид за атентат врз Роберт Кенеди:…

Вооружениот човек кој носел полициски беџ и…

ЕУ не ги признава руските избори во…

Европската Унија остро го осудува одржувањето на…

Голема експлозија во Луганск: Повреден е в.д…

Седум лица се повредени во експлозија во…

Новогодишен подарок за Русија: Луганск го усвои…

Пратениците на Народниот совет на Луганската Народна…