Обид за убиcтво во скопско, две лица прeтепале и пpoбоделе 25 годишен маж

t

СВР Скопје поднесе кривични пријави против М.Џ.(22) и С.Н.(30), двајцата од с.Батинци, скопско, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „убиство во обид“ и „учество во тепачка“.

На 22.10.2021 на бензинска пумпа на пат за с.Студеничани, скопско, пријавените физички го нападнале М.Р.(25) од с.Студеничани и со остар предмет му нанеле повреди.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Хорор во Њујорк: Вооружен маж уби најмалку…

Бројот на загинати се искачи на 10,…

Велешанец му се заканувал на месар дека…

Основното јавно обвинителство Велес поведе постапка против…

(Видео) Маж обвинет за убиство нападна членови…

Маж од Линдхерст беше обвинет за две…

Жена од Росоман се скарала со сопругот…

На 05.05.2022, полициски службеници од ОВР Kавадарци…

“За влакно” избегнато српско “Смилковско езеро”: Деветмина…

Група од девет српски девојки и момчиња…