Обид за убиcтво во скопско, две лица прeтепале и пpoбоделе 25 годишен маж

t

СВР Скопје поднесе кривични пријави против М.Џ.(22) и С.Н.(30), двајцата од с.Батинци, скопско, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „убиство во обид“ и „учество во тепачка“.

На 22.10.2021 на бензинска пумпа на пат за с.Студеничани, скопско, пријавените физички го нападнале М.Р.(25) од с.Студеничани и со остар предмет му нанеле повреди.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Девојка нападната на бензинска пумпа во Аеродром

На 21.06.2022 во 20:50 часот во Полициската…

Пукање во Студенчани: Оштетен е автомобил

На 20.06.2022 во 21:00 часот во Полициската…

Хорор во Прилеп: Ја нападнал и расекол…

47-годишен прилепчанец ја нападнал со нож неколку…

Драма во Штип: Маж нападнат пред угостителски…

На 05.06.2022 во 06:30 часот Д.Т.(35) од…

Кумановец приведен откако физички ја нападнал својата…

Четириесет и осумгодишен кумановец вчера физички ја…