Објавено на:

Објавена тајна мапа на индустрискиот комплекс „Азовстал“

t

Воениот известувач на рускиот весник „Известија“, Александар Сафулин, го обајви планот на територијата на челичарницата „Азовстал“ во Мариупол.

Како што објаснуваат од медиумот, тајната мапа на индустрискиот комлекс била добиена од раководството на руските сили коишто се обидуваат да ја заземат челичарницата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

72 години од смртта на Павел Шатев:…

На денешен ден, 30 јануари 1951 година,…

Пиле нема да пролета над гробот на…

Министрите за внатрешни работи на Македонија и…

Aпасиев: Ми пишува познаник „Друже, уште вие…

Ми пишува познаник: - „Друже, уште вие…

Демерџиев му кажал на Спасовски: Говорот на…

Република Македонија, односно Оливер Спасовски ветил дека…

Стотици животи на болните од рак зависат…

Акцелераторот за зрачење на болните од рак…