Објавено на:

Објавени детали: Еве кога ќе биде погребот на Берлускони

t

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони ќе биде погребан со државни почести, а погребот ќе биде извршен во миланската катедрала во среда во 14 часот, изјави денеска портпаролот на Католичката црква во Милано.


Телото на Берлускони ќе биде пренесено во неговата вила Сан Мартино во Аркоро, северно од Милано, јавува италијанската агенција АНСА.
Берлускони почина денеска во миланската болница „Сан Рафаеле“ на 87-годишна возраст, откако пред три дена беше хоспитализиран на однапред закажан преглед поврзан со хронична леукемија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Хоспитализиран поранешниот италијански премиер Берлускони

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони (86) е…

Кого ќе испрати Македонија на погребот на…

Македонската влада допрва треба да одлучи кој…

Сите големи светски лидери ќе присуствуваат на…

Додека Британија тагува за смртта на својот…

Месец дена по нејзината смрт, погребана Меделин…

Во Националната катедрала во Вашингтон се одржа…