Објавено на:

Ова е порно актерката поради која Трамп тврди дека ќе биде уапсен

t

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп тврди дека ќе биде уапсен во вторник затоа што и платил на актерката од филмови за возрасни Сторми Даниелс 130.000 долари за да ѝ го купи молкот поради наводните сексуални односи со неа. Сторми има 44 години и три брака зад себе.

Говорејќи на својата медиумска платформа Truth Social, поранешниот американски претседател рече дека „ќе биде уапсен во вторник следната недела“ и им нареди на своите поддржувачи „да ја вратат нацијата назад“.

Обвинителите во Њујорк прават безбедносни подготовки за можноста Трамп да биде обвинет во наредните недели и да се појави во судница на Менхетен во истрагата за тајните пари исплатени на Даниелс и други жени кои наводно имале секс со него.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Взаемна соработка на двајца идни претседатели? Трамп…

Францускиот претседателски кандидат Ерик Земур во понеделникот…

(Видео) Спиеш ли мирно Тpaмп: Со анимиранo…

Веб-страницата на врховниот лидер на Иран сподели…

Во САД yaпceн маж кој caкал да…

Жител на Њујорк е уапсен затоа што…