Објавено на:

Ова ли е причината за нападот?!: Руската амбасада проговори за американските биолабаратории во Украина кои требале да го уништат Русинот на генетско ниво!

t

Амбасадата на Руската Федерација во БиХ соопшти, реагирајќи на соопштението на американската амбасада во Сараево, дека Русија спроведува специјална воена операција за демилитаризација и денацификација на украинскиот режим, а не инвазија за која Американците лажат.

„На страницата на американската амбасада во Сараево на социјалната мрежа Инстаграм е објавен патетичен „документарец“ во кој се наведува дека руските претставници „лажеле“ за немање намера да извршат „инвазија“ на Украина. Но, како и обично, самите Американци лажат. Бидејќи нема „инвазија“, објави руската амбасада на својата Фејсбук страница.


Руската амбасада посочи дека целта на руската операција е демилитаризација, бидејќи САД стојат зад вооружувањето на Украина, а ова оружје варварски се користело за уништување на цивилното население на Доњецк и Луганск, вклучително и деца.

„Соединетите Американски Држави ја преполнија Украина со биолаборатории, кои – многу веројатно – се користеа за проучување на методите за уништување на рускиот народ на генетско ниво“, соопшти руската амбасада.

Амбасадата објасни дека денацификацијата била целта затоа што САД ги охрабрувале неонацистичките тактики и стратегија на Бандера од Киев и суштински ја спречиле Украина, како страна на договорот од Минск, да ги исполни своите обврски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Русија објави: Загубивме двајца високи офицери во…

Русија призна дека изгубила двајца високи офицери…

(Видео) “Добредојдовте драги браќа”: Со камбани СПЦ…

Српскиот патријарх Порфириј, на својата фејсбук страница…

Не запира: ЕУ во април имала инфлација…

Потрошувачките цени во Европската унија во април…

(Видео) Путин распореди “Терминатори” во источна Украина

Во обид да го зајакне својот арсенал,…

НАТО ќе ги продолжи разговорите со Финска…

Претставниците на НАТО во средата не успеаја…