Објавено на:

Ова сепак не е последен натпревар за капитенот Лазаров?

t

Иако денес беше соопштено дека македонскиот репрезентативец, капитен и селектор на ракометната репрезентација Кирил Лазаров ќе го одигра последниот натпревар во црвено-жолтиот дрес, по се изгледа тоа нема да се случи.

Именно во ракоментите кругови во моментов кружат гласините дека Лазаров тоа ќе го стори на есен.

Кирил Лазаров најверојатно својот последен меч во репрезентативната кариера ќе го одигра оваа есен, во квалификациите за ЕП.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Лазаров го изигра својот последен натпревар

Кире Лазаров го одигра својот последен меч…

Лазаров објави крај на кариерата

Најдобриот македонски ракометар на сите времиња, Кирил…

Лазаров – Ова не е нopмално: Се…

Доктор Ненад Лазаров открива детали за хаосот…